Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu
Afrykarium Wrocław PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
piątek, 15 maja 2015 07:23

Jak pewnie większość z Was wie, w czwartek 14.05.2015 r. odwiedziliśmy Wrocław. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzenie Afrykarium, o którym słyszeliśmy tylko dobre rzeczy :) Oczywiście przy okazji wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu krasnali.


Jak było w Afrykarium? Świetnie! Na początku warto wyjaśnić, że Afrykarium znajduje się na terenie wrocławskiego ZOO, które bardzo pozytywnie nas zaskoczyło! Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Pomimo iż podczas podróży autokarem zaskoczyły nas dość obfite opady deszczu to dojeżdżając już na miejsce czekała na nas piękna, słoneczna aura.


Po zwiedzeniu obiektu przespacerowaliśmy się po ZOO, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych zwierząt, począwszy od żyrafy i lwa a skończywszy na niedźwiedziach. To tutaj, we wrocławskim ZOO kiedyś kręcony był popularny program „Z kamerą wśród zwierząt” prowadzony przez państwo Gutwińskich, którzy przybliżali telewidzom różne gatunki zwierząt.

Po przespacerowaniu przez ZOO, zwiedziliśmy również rynek wrocławski, zwracając uwagę na jego cudowną architekturę. W międzyczasie posililiśmy się w Mc Donald'sie i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na rynku wróciliśmy we wspaniałych humorach, autokarem do placówki.


Wycieczkę do Wrocławia uznajemy za udaną!

Poprawiony: środa, 27 maja 2015 14:38
 
FŚNiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 12 kwietnia 2015 08:27

W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczestniczyliśmy w kolejnej wycieczce. Tym razem odwiedziliśmy niesamowity PARK NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA W KRASIEJOWIE.


W fantastycznej scenerii statku kosmicznego odbyliśmy podróż w czasie – staliśmy się TEMPONAUTAMI – czyli podróżnikami w czasie. Poznaliśmy główne etapy ewolucji człowieka oraz cechy, które różnią nas od zwierząt.

W PREPARATORNI oglądaliśmy i dotykaliśmy prawdziwej prehistorii dzięki przeróżnym skamieniałym szczątkom zwierząt i roślin.

W OCEANARIUM obejrzeliśmy pradawne stworzenia morskie, przeżyliśmy chwile grozy w łodzi podwodnej oraz podczas ataku ogromnego rekina.

Nie zabrakło też chwili dobrej zabawy w interaktywnej sali przypominającej statek kosmiczny , gdzie m.in. tworzyliśmy swoje awatary, futurystyczne zdjęcia oraz bawiliśmy się przy wykorzystaniu najnowszej technologii.

Wycieczka była pełna wrażeń, dostarczyła nam nowych informacji i umiejętności oraz dała możliwość jednoczesnego kontaktu z prehistorią i najnowszą technologią.

Poprawiony: środa, 27 maja 2015 14:43
 
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
poniedziałek, 29 grudnia 2014 15:36

Święto Pluszowego Misia w naszej placówce obchodzone jest już cyklicznie, a z roku na rok z coraz większym rozmachem.

Już drugi rok z kolei z inicjatywy pani Krystyny Świder zorganizowaliśmy imprezę dla zaprzyjaźnionych placówek . Całość odbywała się w DOKiS – za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Hurnik. Dla dzieci przygotowaliśmy szereg gier, zabaw, zajęć plastyczno – manualnych. W tym roku nasi chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii czynnie dołączyli się do imprezy i wystawili przedstawienie „ O małym psotnym Misiu”. W zabawie towarzyszyły nam zaprzyjaźnione osoby: ze Starostwa Powiatowego pani Bogusława Szychowska, pani Barbara Kaczmarzyk, dzielnicowy Mirosław Słomkowski, które wraz z naszą panią dyrektor Joanną Kaczorowską i panią kierownik Jolantą Cecotą brały czynny udział we wspólnych zajęciach. Panowała tak miła atmosfera, że trudno było się rozstać i już umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok.

Kolejne obchody tego jakże miłego święta przygotowaliśmy dla dobrodzieńskich przedszkolaków. Tu także dominowały zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne – a śmiechu i radości nie brakowało! Było na tyle wesoło, że podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wspólnych zabaw w niedalekiej przyszłości.

W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczyli także wychowankowie internatu – była to trzecia z kolei „misiowa impreza”. Chłopcy z zaangażowaniem brali udział w różnych zabawach, konkursach, rozgrywkach. Nie mogło też zabraknąć słodkich przekąsek – wiadomo, że misie to wielkie łasuchy!

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia należały do bardzo pracowitych, ale jakże miłych i satysfakcjonujących, a nie odbyłyby się bez zaangażowania grona osób: pani dyrektor Joanna Kaczorowska, pani kierownik Jolanta Cecota, pani Krystyna Świder, wychowawczynie: Izabela Wojsa, Anna Gryga, Aneta Famulla, Aneta Majewska – Bednarek, pani pedegog Katarzyna Broniarek, pani psycholog Marta Olech, wychowawca – pan Piotr Haberla – wszyscy sobie wzajemnie dziękujemy i gratulujemy owocnej współpracy!!!

Sponsorzy pluszowego misia:


1. Piekarnia - cukiernia "Jutrzenka" - p. Edward Bebel

2. Elektronik serwis - sklep - p. Marek Duda

3. Cukiernia - p Adam Gorgosz

4. Sklep monopolowy- Meta

5. Sklep spożywczy - p. Eugeniusz Wojsa

6. Kantor wymiany walut

7. Galeria Sylwia

8. Kwiaciarnia

9. Artykuły dekoracyjne

DZIĘKUJEMY!


Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 12:02
 
„Fascynujący Świat Nauki i Technologii” II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
wtorek, 30 września 2014 09:12

W ramach projektu unijnego  „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” braliśmy udział w Festiwalu Nauki „Zobacz – Sprawdź – Zrozum” odbywającym się w zamku w Mosznej. Nad wychowankami czuwały realizatorki projektu pani Izabela Wojsa i pani Aneta Majewska – Bednarek oraz wychowawczynie panie: Wiola Kloc i Agnieszka Paluch.


Podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić bajkowy zamek oraz brać czynny udział w niezwykle ciekawych zajęciach, np. „Zimna fizyka”, „Gorąca chemia”, „Pełna próżnia”, odwiedziliśmy także pracownie eksperymentalno – doświadczalne. Największy entuzjazm wzbudził końcowy pokaz sztucznych ogni i laserów. Wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo dobrze bawili się oraz mieli okazję wziąć aktywny udział w ciekawych doświadczeniach.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 12:05
 
Fascynujący Świat Nauki i Technologii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
czwartek, 12 czerwca 2014 15:19

W roku szkolnym 2013/2014 realizujemy kolejny projekt unijny: „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. W ramach zajęć projektowych realizowane są dwie ścieżki edukacyjne:

*  W klasie piątej „W leśnym skarbcu”

*  W klasie szóstej „Ptasi świat i jego tajemnice”.

Do tej pory braliśmy też udział w niezwykle ciekawych wyjazdach edukacyjnych:

*  Do Niwek, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w fascynujących zajęciach warsztatowych m.in. za astronomii, robotyki i wielu innych.

*  Do Nadleśnictwa Opole – tam poznaliśmy las z każdej możliwej perspektywy.

W przyszłym roku szkolnym przed nami jeszcze kilka wyjazdów. Wszystkie zajęcia organizowane w ramach projektu są atrakcyjne dla uczniów, ponieważ odbiegają zasadniczo od tradycyjnych lekcji – nie ma tu niewygodnych ławek, tablicy, przepisywania notatek. Tu zdobywa się wiedzę, umiejętności i doświadczenie przez własną pracę, dociekliwość, doświadczanie i przeżywanie. Każdy może robić to, w czym czuje się dobrze.

Oprócz ciekawych zajęć i wyjazdów projekt przyczynił się do zdobycie różnych pomocy dydaktycznych, sprzętu sportowego itp.

Realizatorkami zajęć dodatkowych są wychowawczynie: pani Izabela Wojsa i Aneta Majewska – Bednarek, a nad całością czuwa szkolny lider projektu – pani Katarzyna Broniarek.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 12:05
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 61