Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu
PAH w ZPE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
wtorek, 21 czerwca 2016 17:15

W marcu zgłosiliśmy naszą placówkę do kampanii NIOSĘ POMOC realizowanej przez PAH.


Otrzymaliśmy materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, plakaty, broszury informacyjne. Poznaliśmy sytuację innych krajów, ich problemy. Na podstawie proponowanych scenariuszy zrealizowaliśmy cykl zajęć warsztatowych o tematyce mądrego i odpowiedzialnego pomagania w różnych sytuacjach.


Dodatkowo zaangażowaliśmy się w akcję STUDNIA DLA POŁUDNIA. W ramach tej akcji także przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe z opracowanych przez specjalistów PAH scenariuszy oraz własne zajęcia: doświadczenia i eksperymenty z wodą, pokaz multimedialny „Woda cudem planety”, projekcję filmów edukacyjnych, próbę wieczornej toalety przy wykorzystaniu 2 litrów wody, tematyczne zajęcia plastyczne.


Odbyło się wiele rozmów i pogadanek, podczas których dominowały hasła: pomaganie, empatia, współczucie, szacunek, woda, życie, ekologia itp.

Postanowiliśmy także pomóc materialnie i kupiliśmy oficjalne gadżety z PAH – opaski na ręce.


Mamy nadzieję, że nasze działanie będą małym kamykiem, który zapoczątkuję lawinę pomocy. Program realizowali: p. Anna Gryga, p. Aneta Majewska – Bednarek, p. Krzysztof Opiela.

Poprawiony: poniedziałek, 27 czerwca 2016 12:25
 
WIOSENNE ŚWIĘTO POEZJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
środa, 04 maja 2016 00:00

Wiosnę powitaliśmy poetycko. Najpierw odbył się konkurs na wiersz o tematyce wiosennej, a następnie w ramach działalności kółka teatralnego z p. Anią i p. Anetą przygotowaliśmy montaż muzyczno – słowny pt. „Kawiarnia POETYCKI ZAKĄTEK”.


Oprócz słodkości przygotowanych przez chłopców w ramach kółka kulinarnego, zaserwowaliśmy coś dla duszy – garść poezji i piosenki. Występ był udany!


Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 19:00
 
Euro 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
czwartek, 16 czerwca 2016 00:00

Przygotowania do EURO 2016 rozpoczęliśmy od przygotowywania STREFY KIBICA: były więc plakaty, flagi, trąbki itp.


Następny etap to malowanie twarzy, nauka dopingujących piosenek itd. – wszystko z zasadami fair – play i Kodeksem Kulturalnego Kibica. A potem już tylko emocje….okrzyki… i oczywiście DO BOJU POLSKO!!!


A wrażenia mieliśmy niemal jak na stadionie...

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 19:02
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 22 maja 2016 06:36

Poprawiony: niedziela, 22 maja 2016 06:37
 
Konkurs: „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 22 maja 2016 06:21

W dniu 18 maja 2016 roku odbyło się podsumowanie XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.


Konkurs organizowany był przez Komendę Główną Straży Pożarnej. Miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Zadaniem konkursu było promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.


Konkurs podzielony był na kilka etapów. W etapie powiatowym czworo wychowanków z naszej placówki zdobyło medalowe miejsca:

I miejsce – Dworecki Dawid – grupa 1

II miejsce – Ziółkowski Dawid – grupa 2

III miejsce – Bittner Jakub – grupa 3

IV miejsce – Drazek Denis – grupa 4

W trakcie rozdania nagród w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie  chłopcy zostali poczęstowani pączkami i soczkiem, a potem mieli okazję podziwiać strażaków w akcji, a także zapoznać się z wyposażeniem samochodów strażackich.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu w placówce czuwała p. Izabela Wojsa.

Poprawiony: niedziela, 22 maja 2016 06:32
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 65