Zespół Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu
"Szkoła Pamięta" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Sikora   
sobota, 26 października 2019 19:57

25 października 2019r. nasi uczniowie dołączyli do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski, regionu itp. My upamiętniliśmy Powstania Śląskie, które rozegrały się na naszych terenach i miały duże znaczenie dla naszego regionu, jak i kraju.

Aby uhonorować wkład pokoleń „ludu śląskiego w walkę o niepodległość Rzeczypospolitej, a potem Jej odbudowę” Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich.

Pani Jola i pani Aneta przeprowadziły zajęcia na temat przebiegu i znaczenia tych powstań. Zapoznały uczniów z historią lokalną, pokazały wiele zdjęć, pamiątek z tego okresu. Uczniowie odwiedzili też groby powstańców śląskich oraz pomnik, gdzie oddali cześć bohaterom tamtych wydarzeń.

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 21:12
 
Terminy szkoleń dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 27 października 2019 21:05

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 21:06
 
Zajęcia krawieckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 27 października 2019 21:01

W dniu dzisiejszym już po raz kolejny wychowankowie mieli możliwość rozwijania pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów podczas zajęć krawieckich. Szycie to nie tylko nauka cierpliwości ale przede wszystkim pokory wobec pracy. Przed wykonaniem zadania należy zastanowić się nad konsekwencjami poszczególnych etapów - błędów w szyciu nie da się poprawić za pomocą naciśnięcia przycisków CTRL+Z.

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 21:03
 
Sparing- internat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 27 października 2019 20:52

W ramach kółka sportowego rozegraliśmy kolejny sparing z trampkarzami Startu Dobrodzień. W piękny jesienny dzień padł wynik 9 do 9. Chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku a cały mecz był rozegrany w miłej atmosferze.Na wiosnę już zaplanowano kolejne spotkanie.


Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 21:01
 
BohaterOn- szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiola   
niedziela, 27 października 2019 20:38

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.


Nasza placówka już po raz kolejny włączyła się do akcji i uczciła pamięć tych Bohaterów. Przeprowadziliśmy lekcje przybliżające historię powstania oraz uczące patriotyzmu, bohaterstwa, empatii. Chłopcy wykonali wiele prac plastycznych oraz oczywiście przygotowali kartki z życzeniami skierowanymi do powstańców.

Przez trzy edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek! Część z nich była także od nas.

Najczęściej nasi wychowankowie dziękowali za wolny kraj, możliwość mówienia w języku polskim oraz wyrażali szacunek wobec wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego.Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 20:49
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 63